ІНСАЙДИ:

Росія пропонує відмову від співпраці з Китаєм в обмін на відмову США від України – Джерела

Як повідомляють наші джерела, на переговорах по мирному врегулюванню Росія пропонує відмову від тісної співпраці з Китаєм в обмін на відмову США від військової допомоги Україні та відкриття прямого доступу на всі Росії до всіх ринків. При цьому Росія визнає за США збереження їх економічних інтересів на українських територіях. За інформацією джерел, Україна дала згоду […]

Батьківщина і УДАР уклали політичний союз перед виборами

Юлія Тимошенко і Віталій Кличко вийшли на новий рівень політичної співпраці. Про неї давно говорили неофіційно, але останні події в Київраді й у парламентських колах підтверджують: союз уже працює. За даними джерел у столичній владі, сторони погодили “понятійний” договір про розподіл ролей на майбутніх виборах. У Києві Батьківщина отримає 30% списку на вибори до Київради, […]

У Києві готуються нові призначення в міській раді

Як повідомляють наші джерела, на наступне засідання РНБО готується пакет документів для введення санкцій проти Віталія Кличка, що передбачає автоматичне усунення з посади навіть обраного мера. Згідно норм чинного законодавства, у разі якщо усувають мера, його місце має зайняти секретар Київради. Донедавна цю посаду займав ударовець Володимир Бондаренко, але наразі він склав свої повноваження. За […]

Компанії Владислави Молчанової підозрюються у несплаті податків

Владислава Молчанова, яка очікує групу компаній «Столиця груп», вже давно відома в Києві своїми масштабними будівельними проектами. Проте останнім часом її ім’я все частіше з’являється в новинах не завдяки успіхам у бізнесі, а через гучні скандали, пов’язані із забудовами, податковими питаннями та офшорними схемами.

Журналісти проаналізували судові справи, в яких фігурують фірми Молчанової, і знайшли в них багато цікавого, пише Антикор.

В листопаді 2023 року Личаківський районний суд Львова ухвалив рішення про дозвіл на обшуки приміщень, що розташовані в ТРЦ «Ретровіль» у столичному районі Виноградар і на праві власності належать ТОВ «Мартін». Метою обшуків заявлялось «виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, пошук та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування». Справа стосується забудови земель агрокомбінату «Пуща-Водиця», де зводяться житлові квартали «Варшавський», «Варшавський Плюс», «Діброва Парк» та «Варшавський 2». Розслідування ведеться з травня 2022 року. З матеріалів справи відомо, що землі, на яких ведеться забудова компаніями Молчанової, належать державі й громадянам України та раніше використовувались посадовими особами ДП, агрокомбінату «Пуща-Водиця», для проведення наукових досліджень, а киянами – для рекреаційних цілей. До того ж, за законодавством, вони не підлягають приватизації.

Скриншот з матеріалів справи

Слідство підозрює, що посадові особи агрокомбінату «Пуща-Водиця» та Міністерства аграрної політики могли діяти за попередньою змовою на користь компаній, які входять до «Столиця груп». Мова про наступні фірми: ТОВ «Сітібудсервіс», ТОВ «Олівер-Буд», ТОВ «Мартін», ТОВ «Каштанове місто», ТОВ «Конкорд-ДС Плюс», ТОВ «Датоліт», ТОВ «Проєктінвестбуд» та ТОВ «Інтерпроєкт».

Правоохоронці зауважують, що посадовці могли зловживати службовим становищем і потурати компаніям Молчанової в укладанні інвестиційних договорів з метою забудови вказаних земель з поступовим незаконним відчуженням ділянок, які належать громадянам України, в тому числі до повної втрати державного контролю над агрокомбінатом та доведення його до банкрутства.

Насправді, історія із забудовою фруктових садів на Виноградарі тягнеться набагато довше, ніж з 2022 року. Перша черга комплексу «Варшавський», а разом із ним ТРЦ «Ретровіль», вже тривалий час введені в експлуатацію. Інші ЖК активно будуються, попри судові тяганини.

У рішенні суду, який дозволив обшуки в приміщеннях ТРЦ «Ретровіль», є цікава ремарка. Серед документації слідчі хотіли знайти чорнові записи з відмітками про надання юридичним та фізичним особам хабарів та розподілу неправомірної вигоди між учасниками злочинної схеми. Простими словами, правоохоронці мали шукати корупційні зв’язки, ймовірні записи про хабарі, а також документально непідтверджені грошові кошти, дані з мобільних телефонів і комп’ютерної техніки.

Скриншот з матеріалів справи

Бізнес-партнерами Молчанової в зазначеній забудові виступають литовці Раймондас Туменас, Агне Рузгиєне та Марина Познякова. Вони ж є співзасновниками ТОВ «Кшталт», яке також розмістилось у приміщеннях «Ретровілю», де мали відбуватись обшуки.

Однією із засновниць ТОВ «Кшталт» у 2012 році була Компанія з управління активами «Бізнес-гарант». Вона фігурувала разом із фірмами «Столиця груп» у справі щодо ймовірного ухилення від сплати податків. Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «КУА «Бізнес-гарант» діють за рахунок пайових закритих недиверсифікованих венчурних інвестиційних фондів під час фінансування об`єктів будівництва групи компаній Stolitsa Group. Водночас «Бізнес-гарант», ймовірно, неправомірно сплачував певні суми дивідендів для кіпрських компаній S.G. Stolitsa group limited та Nambel holdings limited, таким чином не декларуючи їх для оподаткування в Україні. Слідство підозрювало, що тільки за 2020 рік подібна схема дозволила фірмам, пов’язаним із Молчановою, умисно ухилитись від сплати ПДВ на суму 98,8 млн гривень.

Скриншот з матеріалів справи

S.G. Stolitsa group limited – це кіпрський філіал компанії Владислави Молчанової. На офіційному сайті зазначається, що ця «фірма разом із Elakol Developments Ltd та Numbel Holdings Ltd є кіпрськими учасниками «Столиця груп» і інвестиційними холдинговими компаніями, що зосереджені на проєктах, пов’язаних з нерухомістю та іншими бізнес-підприємствами в Європі».

Хоча українські правоохоронні органи, принаймні у 2021 році, вважали, що кіпрські офшорки використовувались не для якихось там проєктів в Європі, а для мінімізації оподаткування в Україні. Втім, справа про несплату 98,8 млн гривень до українського бюджету так і не отримала розвитку й була «похована» в тенетах судової системи.

З довідки щодо компанії ТОВ «Кшталт», якою керують литовські бізнес-партнери Молчанової, ниточки тягнуться до ще однієї кримінальної справи. У 2017 році його співзасновником була фірма Skopian Holdings Limited. Вона зареєстрована за однією адресою з головною фірмою «Столиця груп» Elakol developments limited – Кіпр, місто Нікосія, вул. Кеннеді, 64, офіс 301. Ймовірно, це ще одна фірма з цілої низки, яка могла використовуватись для направлення фіктивних дивідендів.

У тому ж 2017 році бачимо серед засновників ТОВ «Кшталт» Nigazum holdings limited з Кіпру. Нею керує Єкатерина Торала, яка водночас є директоркою згаданої вище Numbel Holdings Ltd, яка є кіпрським учасником «Столиця груп» Молчанової.

Фірма Nigazum holdings limited разом із литовськими партнерами Молчанової була співзасновицею київського ТОВ «Будмегасервіс».

У 2016 році воно потрапило у скандал із забудовою лісу в Святошинському районі Києва. І в тому ж році кіпріоти отримали «добро» від Антимонопольного комітету Україну на придбання контрольного пакету акцій «Будмегасервісу».

У 2008 році ТОВ «Будмегасервіс» через суд отримало право на земельну ділянку площею 9109 кв. метрів на вулиці Стеценка у Києві. Якщо коротко, то фірма попросила суд визнати дійсним договір з Київською міською радою про викуп зазначеної ділянки, яку ТОВ «Будмегасервіс» спочатку орендувало. Причиною позову було те, що київська влада ігнорувала ухвалення рішення. В результаті суд визнав договір про купівлю цієї ділянки і віддав її партнерам Молчанової, а київська влада, судячи з відсутності апеляції, особливо й не була проти. У 2019 році «Будмегасервіс» було ліквідовано, тож усі кінці цієї справи глибоко поховані.

Ключові аспекти судової справи

Одна з найсвіжіших кримінальних справ, в яких фігурують компанії Молчанової та наближені до неї особи, стосується київського сільськогосподарського ринку «Столичний». Колишні співвласники ринку підозрювали забудовницю в рейдерському захопленні, а в кримінальному провадженні №52021000000000296 йдеться про ймовірне незаконне відчуження земельної ділянки під цим об’єктом. Слідство підозрює, що посадові особи Головного управління Держгеокадастру в Київській області завдяки зміні цільового призначення земельної ділянки відчужили на користь третіх осіб 18 га земель державної власності, ринковою вартістю 19,2 млн гривень. Зміна цільового призначення відбулася за заявою ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний».

Одним із співзасновників останнього є ТОВ «Сучасні ринкові інновації», яке через компанію «Оілсі» належить до групи фірм «Столиця груп». До листопада 2021 року бенефіціаром «Сучасних ринкових інновацій» був син Владислави Молчанової Іван, на якого за останні роки були переписані майже всі ключові компанії групи забудовниці.

В липні 2024 року по згаданій справі щодо ринку «Столичний» детективи НАБУ проводили обшуки. Серед вилученого, зокрема, був мобільний телефон, який належить цивільному чоловіку Молчанової Сергію Коровченку. Правоохоронці знайшли у ньому листування, яке стосується зазначеної земельної ділянки під ринком, зокрема скан-копії договорів оренди тощо. Телефон Коровченка був вилучений і, судячи з останніх судових рішень, залишається під арештом, як речовий доказ.

Журналісти проаналізували тільки частину кримінальних справ щодо компаній, пов’язаних із Владиславою Молчановою. Але і їх достатньо, аби зрозуміти, що незаконне відчуження земель, використання службового становища посадовими особами, виведення коштів в офшори та несплата податків до бюджету України – це звична для забудовниці справа.

The post Компанії Владислави Молчанової підозрюються у несплаті податків first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Не пропустіть

Західні аналітики: дрони змінили хід сучасної війни

Ударні безпілотники стали ключовим інструментом на полі бою в Україні — як для оборони, так і для наступу. Як повідомляє The Sun on Sunday, згідно з оцінками західних офіційних осіб, саме дрони стали основним засобом ураження, замінивши традиційну артилерію. Аналітики зазначають, що 70–80% усіх втрат серед українських та російських військових завдаються саме безпілотниками. Вісім із […]

В Україні триває мобілізація: хто має з’явитися до ТЦК у 2025 році

Після запровадження воєнного стану в країні змінюються не лише правила для армії чи органів влади, а й обов’язки громадян. У 2025 році, на тлі триваючої війни, актуальними залишаються питання мобілізації: хто підлягає призову, які обов’язки має населення і які види мобілізації діють в Україні. Види мобілізації Залежно від масштабу, мобілізація буває двох типів: Загальна — […]

НАЗК виявило брехню на мільйони у декларації нардепа Торохтія

Національне агентство з питань запобігання корупції викрило народного депутата Богдана Торохтія в недостовірному декларуванні — за результатами повної перевірки його документації за 2022 рік з’ясувалося: дані не сходяться на понад 2,7 мільйона гривень. Зокрема, депутат упродовж року поповнив свої банківські рахунки більш ніж на 3,2 млн грн. Один рахунок — на 2,1 млн грн, інший […]

Цей день в історії: 13 квітня — що сталося в Україні та світі

Сьогодні українці вшановують працівників оборонно-промислового комплексу, а віряни згадують святого священномученика Артемона. Крім того, в усьому світі відзначаються важливі пам’ятні та тематичні дати — від Дня рок-н-ролу до Всесвітнього дня подяки рослинам. Яке церковне свято 13 квітня Сьогодні віряни святкують день пам’яті святого священномученика Артемона. Він був надзвичайно відданий Богу чоловік, який жив дуже давно, […]

Центр громадського здоров’я оприлюднив статистику захворюваності на туберкульоз

Поки увага країни прикута до війни та економічної нестабільності, в тилу тихо, але впевнено росте інша загроза — туберкульоз. У березні 2025 року в Україні офіційно зафіксовано 1375 випадків цього захворювання. Більшість із них — нові. Про це свідчать дані Центру громадського здоров’я при МОЗ. За місяць медики зафіксували 1028 випадків первинного захворювання. Ще понад […]

Максим Бахматов може очолити Деснянську РДА — можливе призначення обговорюється в соцмережах

Як повідомляють наші джерела, Президент не підписує погоджені Кабміном кандидатури голів районних у місті Києві державних адміністрацій через хейт в соцмережах навколо кандидатури на пост голови Деснянської РДА Максима Бахматова. Нагадаємо, після появи інформації про призначення Максима Бахматова головою Деснянської РДА в соцмережах пройшла хвиля хейту, через його “неоднозначну” репутацію. Бахматов був резидентом Comedy Club, […]

Суд покарав уманського воєнкома штрафом за вимагання

Щоб «відмазатися» від армії, студент духовної академії звернувся до Уманського територіального центру комплектування. Та замість стандартної процедури, натрапив на схему: за відстрочку з нього вимагали 3000 доларів США. А коли заплатив — обіцяної відстрочки так і не побачив. Цю історію оприлюднили черкаські ЗМІ, посилаючись на рішення суду. Службовець ТЦК, якого визнали винним, відбувся штрафом у […]

В Україні можливий дефіцит електроенергії чрез ремонт енергоблоків

Цього літа в Україні у вечірній час можливі перебої з електроенергією. Про це заявив народний депутат Сергій Нагорняк в ефірі телеканалу «Київ 24», повідомляє «Главком». Причиною потенційного дефіциту може стати ремонтна кампанія на атомних енергоблоках. «Частина атомних енергоблоків виходить в охолодження. Вони будуть проводити ремонт. Генерації буде менше», – пояснив Нагорняк. У денний час ситуацію […]

Кожен третій пенсіонер в Україні живе менш ніж на 100 доларів

Станом на квітень 2025 року в Україні проживає 10,3 мільйона пенсіонерів. За останній рік їхня кількість скоротилась на 176 тисяч, повідомляє Пенсійний фонд із посиланням на аналітику «Опендатабот». І хоча номінальний розмір виплат зріс на 10%, інфляція з’їла цей приріст — і пенсіонери бідніють. Середній розмір пенсії після цьогорічної індексації становить 6 341 грн (близько […]

В Україні триває мобілізація: хто має з’явитися до ТЦК у 2025 році

Після запровадження воєнного стану в країні змінюються не лише правила для армії чи органів влади, а й обов’язки громадян. У 2025 році, на тлі триваючої війни, актуальними залишаються питання мобілізації: хто підлягає призову, які обов’язки має населення і які види мобілізації діють в Україні. Види мобілізації Залежно від масштабу, мобілізація буває двох типів: Загальна — […]

На Хмельниччині викрили 16 прокурорів із фейковою інвалідністю

Скандал із масовим оформленням фальшивих довідок про інвалідність серед прокурорів у Хмельницькій області набирає нових обертів. За офіційними даними, з жовтня 2024 року було звільнено 16 співробітників прокуратури, які мали сумнівні медичні висновки. Проте ще 47 прокурорів з інвалідністю продовжують працювати, повідомили у відповідь на запит журналістів «Слідство.Інфо». Ці цифри підтвердила й сама Хмельницька обласна […]