ІНСАЙДИ:

Новий голова КМВА Тимур Ткаченко провів співбесіди з головами районів Києва

Новий голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко розпочав масштабні перестановки серед голів районів столиці. Як повідомляють наші джерела, після проведення Тимуром Ткаченко “співбесід”  з главами районів, на своїх посадах лишаються очільники Печерського, Солом’янського та Оболонського районів столиці. Стосовно голів Голосіївського та Шевченківського районів Києва – наразі ще ведуться переговори. Керівники усіх інших районів Києва […]

The post Новий голова КМВА Тимур Ткаченко провів співбесіди з головами районів Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Трамп планує укласти мирну угоду до річниці початку української кризи

За даними джерел, у західних експертних колах почали циркулювати чутки, що Дональд Трамп прагне підписати мирну угоду або розпочати серйозний мирний процес до 24 лютого — річниці початку повномасштабної української кризи. Така ініціатива, якщо вона справді існує, може мати значні геополітичні наслідки. Як доповнює джерело, звісно противники мирної ідеї Трампа всіляко цьому заважатимуть. Але за […]

The post Трамп планує укласти мирну угоду до річниці початку української кризи first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна готується до різкого скорочення соціальних виплат під тиском МВФ

За інформацією наших джерел у Кабінеті Міністрів, під тиском Міжнародного валютного фонду (МВФ), Україна готується до суттєвого скорочення соціальних виплат. Це рішення є частиною виконання меморандуму з МВФ, укладеного для продовження кредитної програми, і спричиняє серйозні побоювання серед населення щодо можливих наслідків для соціальних стандартів та добробуту громадян. Допомоги малозабезпеченим сім’ям і субсидії на комунальні […]

The post Україна готується до різкого скорочення соціальних виплат під тиском МВФ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Повернення громадян: обов’язок чи державна звільненість?

Виїзд українців за кордон та заклики влади про їх повернення в Україну стали предметом широкої громадської дискусії. На тлі економічних труднощів та фінансових проблем, влада прагне залучити громадян для розвитку країни. Проте, варто розглядати цю ситуацію у контексті безпеки, соціальних умов та можливостей для повернених мігрантів. З одного боку, їхній повернення може стати стимулом для економічного зростання, збільшення податкових надходжень та розвитку інфраструктури. З іншого боку, велике навантаження на систему охорони здоров’я, освіту та соціальний захист може стати викликом для країни. Експерти відзначають потенційні переваги приєднання мігрантів до економічного життя країни, однак важливо врахувати всі аспекти, щоб забезпечити стале та ефективне інтегрування повернених громадян у суспільство та економіку.

Україна стикається з питанням повернення своїх громадян із-за кордону та намагається залучити їх до розвитку країни. Проте ця ініціатива має свої переваги та виклики. За словами експертів, українці, що проживають за кордоном, продовжують сплачувати податки в Україні, а витрати на їхнє споживання у рідній країні далеко перевищують суму соціальної допомоги, яку вони отримують від інших країн. Така ініціатива має потенціал збільшити кількість робочих місць та поповнити бюджет. Однак, важливо врахувати, що не всі поверненці можуть відразу знайти роботу, особливо в регіонах, що найбільше постраждали від конфлікту на сході. Зростаючий попит на фахівців підкреслює необхідність підтримки ринку праці та розвитку економіки в Україні. Також важливо врахувати, що не всі поверненці можуть стати активною частиною ринку праці через соціальні обмеження та інші фактори.

Україна стикається з проблемою не лише дефіциту кадрів, але й дефіциту кваліфікованих спеціалістів. Роботодавці отримують велику кількість заявок на вакансії, що не потребують спеціалізованої освіти, але зазнають важкостей у пошуку працівників для посад, що вимагають конкретних знань та навичок. Єдиним винятком є сфера ІТ, де ринок насичений пропозицією, але це не є загальним правилом.

У той же час, українська економіка намагається впоратися з великою кількістю соціальних виплат, які видаються на даний момент. Уряд планує скоротити ці виплати для внутрішньо переміщених осіб, що може відчутно позначитися на їхньому матеріальному стані. Навіть існуючі суми виглядають обтяжливими для країни, адже вони значно перевищують витрати на комунальні субсидії.

Програми відновлення пошкодженого житла також функціонують не на всій території країни і не завжди ефективно. Багато залежить від ініціатив місцевої влади та підтримки з боку міжнародних донорів. Ті, хто втратив все через конфлікт на сході країни, часто не мають можливості отримати відшкодування чи компенсацію.

Зрозуміло, що для успішного повернення громадян до України необхідно створити не лише умови для знайомства з ринком праці, але й забезпечити соціальну підтримку та розвиток інфраструктури на всій території країни.

Економічна ситуація в Україні ускладнюється, що може негативно позначитися на можливості надавати фінансову підтримку тим, хто постраждав найбільше. Практично всі доступні кошти країни витрачаються на потреби армії. Можливість покрити інші витрати, такі як медицина, освіта, та пенсії, забезпечується завдяки коштам від міжнародних союзників.

Проте навіть ця підтримка може бути меншою, ніж очікувалося. Цього року Євросоюз та США не можуть швидко узгодити свої обіцяні суми допомоги. Відтак, можливість повернення громадян залежить від безпеки та наявності освіти для їхніх дітей.

За останній рік українська держава зробила певні кроки у напрямку поліпшення ситуації з укриттями в освітніх закладах. Однак у прифронтових областях, де обстріли стали регулярністю, проблеми залишаються актуальними.

Освіта стає важливим чинником у вирішенні питання повернення людей з-за кордону. Для багатьох батьків безпека та доступність освіти для дітей стають ключовими факторами у виборі повернення. У той же час, система освіти повинна бути готова забезпечити навчання для дітей, які повернулися з-за кордону, та їхніх сімей, які можуть стати більшим навантаженням для освітньої системи.

Сергій Бабак, депутат від фракції “Слуга народу” та голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій, вважає, що система освіти в Україні витримує випробування. Він стверджує, що хоча у лютому виникали труднощі, тепер вони адаптувалися до нових умов.

На думку Бабака, в українських школах зараз навчається 3,7 млн дітей, з яких 2 млн навчаються очно, близько 900 тисяч – дистанційно, а ще 900 тисяч – в змішаному форматі. Він також наголошує на наявності приблизно 390 тисяч дітей за кордоном, більшість з яких продовжують навчання дистанційно навіть в українських школах.

За словами Бабака, хоча багато дітей було евакуйовано з небезпечних регіонів, що призвело до переповнення шкіл у безпечних місцях, проблеми переповнених шкіл навіть у глибокому тилу зараз відсутні.

За даними Міносвіти, у деяких містах, таких як Київ, кількість учнів зменшилася порівняно з попереднім навчальним роком. Однак у тих місцях, де демографічна криза загрожувала зменшенням кількості дітей ще до війни, ситуація залишається стабільною.

Іванна Коберник, співзасновниця організації “СмартОсвіта”, підтверджує наявність вільних місць в деяких школах, особливо в гімназіях і ліцеях. Вона також вказує на важливість забезпечення якості освіти, особливо в умовах, коли всі ресурси спрямовані на забезпечення безпеки.

Експерти вказують на важливість наповнення повернення працездатних людей та їхніх дітей значущим змістом для економіки України. Проте, спосіб, яким українська влада формулює заклик повертатися, викликає критику. За словами Ольги Пищуліної, у країні вже виникають лінії розколу між тими, хто залишився та хто виїхав, тими, хто воював, та хто ні. Важливо уникнути цього розколу.

Анатолій Амелін критикує владу за те, що вона ставиться до людей як до ресурсу, а не як до бенефіціарів країни. Він переконаний, що це негативно впливає на рішення людей про повернення. Комфортний бізнес-клімат вважає ключовим фактором для привернення людей назад до України. Він стверджує, що війна не повинна стати перешкодою для розвитку економіки та привернення інвесторів.

Експерти погоджуються, що країні потрібно боротися за повернення своїх громадян. Проте, багато європейських держав не зацікавлені в тому, щоб українці їхали назад. Також наголошується на тому, що кожній категорії людей потрібен свій підхід. Наприклад, тим, хто втратив все під час війни, потрібні комплексні рішення, такі як створення бізнес-осередків з робочими місцями та житлом.

Найважче буде боротися за групу умовних трудових мігрантів, для яких війна стала давно омріяним шансом виїхати і швидко легалізуватися у західних країнах. Однак значно більш перспективною є велика група людей, які виїхали з міркувань безпеки. Серед них є ті, хто зараз вагається, чи повертатися, наприклад, для того, щоб возз’єднати родину. Для цієї категорії людей вирішальними можуть бути маленькі чинники, такі як наявність роботи, школи або садочка.

Дослідження Центру Разумкова, проведене 31 січня, вказує, що головними факторами, які стимулюють повернення для українців з-за кордону, є економічне відновлення і пожвавлення ринку праці, питання безпеки і комфорту життя, а також суттєві виплати репатріантам, наприклад, компенсації за житло. Проте, більшість біженців не будуть готові брати участь у відбудові країни і прагнули б повернутися в уже відновлену країну.

Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи, наголошує, що навіть за найбільш оптимістичного сценарію до України повернеться не більше половини тих, хто виїхав. Вона зазначає, що після війни на Балканах лише третина населення повернулася в свої країни. “Європейські країни не почнуть масово витісняти українців, вони дуже зацікавлені в такій робочій силі”, — підкреслює вона. “Кожен день війни працює на те, щоб менше людей повернулося”.

У висновку можна зазначити наступне:

Повернення українців з-за кордону стає важливим аспектом економічного та соціального відновлення країни після війни.Найважче буде залучити умовних трудових мігрантів до повернення, оскільки вони здебільшого виїхали за кордон з міркувань не лише безпеки, а й отримання легального статусу у інших країнах.Є більш перспективна група людей, які виїхали з-за міркувань безпеки, і для них вирішальними факторами повернення можуть стати наявність роботи, можливість навчання для дітей та інші маленькі чинники.Дослідження показує, що більшість біженців не прагнуть повертатися для участі у відбудові країни, але бажають повернутися вже відновлену країну.Україні слід розглядати різні аспекти, що стимулюють або гальмують повернення своїх громадян, враховуючи їхні потреби та можливості.Для успішного повернення громадян українська влада має забезпечити стабільні умови життя, економічні можливості та соціальну підтримку.

Не пропустіть

НБУ виводить з обігу монети до 2003 року

Національний банк України прийняв рішення поступово вивести з обігу монети номіналів 1, 2, 5 та 25 копійок, випущені до 2003 року. Мета цього кроку – оптимізація номінального ряду та спрощення грошового обігу. Які монети вилучатимуть і коли? Під дію цього рішення потраплять монети: 1 копійка, 2 копійки, 5 копійок, 25 копійок. Точна дата остаточного вилучення […]

The post НБУ виводить з обігу монети до 2003 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ощадбанк автоматично продовжив термін дії карток

Державний Ощадбанк ухвалив рішення про автоматичне продовження терміну дії всіх своїх карток, зокрема тих, у яких термін закінчився після лютого 2022 року. Відтепер картки залишатимуться чинними щонайменше до 30 червня 2025 року. У банку пояснили, що це пов’язано з воєнним станом в Україні. Продовження відбувається автоматично, тому клієнтам не потрібно звертатися до відділень для активації […]

The post Ощадбанк автоматично продовжив термін дії карток first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прибутки українських банків зросли на 12%

У 2024 році прибутки українських банків суттєво зросли, перевищивши 175 мільярдів гривень за одинадцять місяців року, що стало найвищим показником щонайменше з 2021 року. Згідно з даними Національного банку України та оприлюдненими компанією Опендатабот, прибуток банків до сплати податків у січні-листопаді становив 175,6 млрд грн. Це на 12% більше порівняно з 2023 роком і майже […]

The post Прибутки українських банків зросли на 12% first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський очікує зустрічі з Трампом після його інавгурації: «Він має план закінчення війни»

Президент України Володимир Зеленський розраховує на зустріч із новообраним президентом США Дональдом Трампом одразу після його інавгурації. За словами Зеленського, Трамп висловив готовність зробити все можливе для завершення війни в Україні. Про це український лідер розповідає в інтерв’ю під час телемарафону. «Трамп сказав мені: «Одним із перших візитів я чекатиму саме на вас». Він сказав, […]

The post Зеленський очікує зустрічі з Трампом після його інавгурації: «Він має план закінчення війни» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна отримала 41,7 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки від міжнародних партнерів у 2024 році

У 2024 році Україна отримала рекордну суму прямої бюджетної підтримки від міжнародних партнерів – 41,7 мільярда доларів. Ця допомога надходила без урахування військової підтримки. Інформація оприлюднив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев. Зазначимо, що це можна порівняти з усією дохідною частиною українського бюджету на 2024 рік (47 млрд дол.) і становить трохи менше половини […]

The post Україна отримала 41,7 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки від міжнародних партнерів у 2024 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Секрети здоров’я: якою є реальна норма температури тіла

Дослідження вчених Стенфордського університету поставило під сумнів усталений медичний стандарт – середню температуру тіла 36,6°C. Їхня робота свідчить, що температура тіла у здорових людей коливається в діапазоні від 36,2°C до 38,8°C, що робить традиційне значення застарілим. Як і чому змінюється середня температура Результати дослідження показали, що середня температура людського тіла знизилася на 0,5°C за останні […]

The post Секрети здоров’я: якою є реальна норма температури тіла first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські війська обстріляли Семенівку на Чернігівщині: є поранені та руйнування

Сьогодні російські війська кілька разів обстріляли Семенівку Чернігівської області. Внаслідок атак постраждали троє людей, з них двоє були госпіталізовані з пораненнями. Про це повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Сьогодні зранку ворог декілька разів обстріляв Семенівку. Троє поранених, двоє із них – госпіталізовані. Є руйнування – написав Чаус у Telegram. Голова ОВА також вказав, […]

The post Російські війська обстріляли Семенівку на Чернігівщині: є поранені та руйнування first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Знищення культурної спадщини України: понад 1200 пам’яток культури пошкоджено

Культурна спадщина України продовжує зазнавати непоправних втрат внаслідок російської агресії. Станом на кінець грудня 2024 року пошкоджено 1255 пам’яток в 18 областях України, з яких 125 є національного значення. Окрім того, новий рік розпочався з чергової атаки, в результаті якої постраждали пам’ятки в центрі Києва, серед яких будівля Національної спілки письменників України (НСПУ), яка є […]

The post Знищення культурної спадщини України: понад 1200 пам’яток культури пошкоджено first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бензин дорожчає: як зміняться ціни на пальне

На початку 2025 року українських водіїв очікує подвійне зростання вартості бензину. Уже цього тижня ціна на пальне підніметься на 1 гривню за літр, а наприкінці місяця – ще на стільки ж. Що спричинило подорожчання? Зростання цін на бензин пов’язане з кількома ключовими факторами: Логістичні перебої. Через шторм на Чорному морі постачання пального затримується, що вже […]

The post Бензин дорожчає: як зміняться ціни на пальне first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Метапневмовірус: що потрібно знати про симптоми захворювання

Україна фіксує випадки захворювання на метапневмовірус – вірус, що викликає симптоми, схожі на звичайне респіраторне захворювання. Відсутність вакцини та специфічних ліків проти нього викликає занепокоєння серед громадян. Проте медики заспокоюють: ця інфекція не є новою і зазвичай протікає в легкій формі. Старий знайомий вірус Як пояснює доктор медичних наук, професор Сергій Крамарьов, метапневмовірус супроводжує людство […]

The post Метапневмовірус: що потрібно знати про симптоми захворювання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Яким буде тариф на електроенергію в Україні з 1 лютого: як заощадити

З початку лютого 2025 року тариф на електроенергію в Україні становитиме 4,32 грн за 1 кВт*год. Це рішення уряд ухвалив у межах механізму накладання спеціальних обов’язків (НСО). Наступний перегляд тарифу, ймовірно, відбудеться лише після завершення опалювального сезону, однак змін може і не бути. Як платити менше за електроенергію? Українці можуть заощаджувати, використовуючи багатозонні лічильники, які […]

The post Яким буде тариф на електроенергію в Україні з 1 лютого: як заощадити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.