В Україні деякі категорії військовозобов’язаних мають право на відстрочку від мобілізації, зокрема, у випадку, коли вони виконують обов’язки щодо догляду за родичами з інвалідністю III групи. Фахівці юридичної компанії INSEININ пояснили, як правильно отримати таку відстрочку, якщо, наприклад, матір або батько є особами з інвалідністю.
Умови для отримання відстрочки:
Згідно з українським законодавством, чоловік може отримати відстрочку від мобілізації, якщо він здійснює догляд за матір’ю або батьком з інвалідністю III групи. Це можливо лише у випадку, коли догляд оформлено офіційно, як постійний сторонній догляд, що підтверджено відповідними документами.
Документи, необхідні для подачі в ТЦК та СП:
- Копія медичного висновку МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність батька або матері.
- Документи, що підтверджують здійснення догляду за родичем, наприклад, акт чи висновок соціальних служб про призначення доглядальником з компенсацією.
- Свідоцтво про народження.
Що робити, якщо у батьків є інші родичі?
Мобілізаційне законодавство не забороняє отримати відстрочку від мобілізації навіть у разі наявності інших родичів, які можуть доглядати за інвалідом III групи. Головним є надання документів, які підтверджують факт здійснення догляду саме заявником. Таким чином, військовозобов’язаний може отримати відстрочку, якщо він є основним доглядальником за батьками, навіть якщо у них є інші родичі.
Цей механізм дає можливість людям, які дбають про своїх близьких з інвалідністю, отримати необхідну підтримку та зберегти свої позиції під час мобілізації.
The post Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо матір або батько мають інвалідність first appeared on НЕНЬКА ІНФО.